Mgr. Brož Ivo
Tomášková J.
ČS, Rokycany
Kešnerová Alena
Toman Miroslav
SERVIER S.R.O.
Danica Čížková, Rokycany
Bohuslav Veselý
Colorplast
kolektiv RDG
Hynek Parýzek, Rokycany
Ramireal, Plzeň
Servier, Praha
Spolek Help-Roma, Rokycany
Lhotka u Radnic
Svojkovice
Podmokly
Vísky
Rokycany
Sirá
Mýto
Nevid
Hlohovice
Týček
Kamenec
Přívětice
Holoubkov
Břasy
Osek
Příkosice
Ejpovice
Trokavec
Čilá
Chlum
Mirošov
Liblín
Skomelno
Kamenný Újezd
Klabava
Medový Újezd
Lhota pod Radčem
Němčovice
Plíškov
Mlečice
Zvíkovec
Hlohovice
Kařez
Vejvarov
Těškov
Všenice
Hradiště
Bezděkov
Chomle
Kladruby
Dobřív
Hrádek
Litohlavy

Dětské oddělení převzalo dary z vánoční sbírky v PapáTo Café. Všem dárcům i kavárně děkujeme

6.3.2018 - tisková zpráva

Především hračky a výtvarné potřeby, ale také zavinovačky, pyžama nebo dečky získalo v uplynulých dnech darem dětské oddělení Rokycanské nemocnice. Přinesly je Slavěna Milnaříková a Eva Wágnerová, provozovatelky rokycanské restaurace a kavárny PapáTo Café, kde se opakovaně vždy o Vánocích koná dobročinná sbírka. Nové věci do ní dávají obyvatelé Rokycan i okolí. Nemocnice všem dárcům jménem svým i dětských pacientů velice děkuje.

„Už několik let vždy o štědrém dnu pořádáme finanční sbírku pro Nadaci Kapka naděje. Předloni jsme si ale řekly, že když přispívají lidé z Rokycanska, že by výtěžek ze sbírky měl směřovat i někam k nám do regionu,“ vysvětluje Slavěna Milnaříková. „Proto jsme zároveň vyhlásili nefinanční sbírku pro dětská oddělení a to pro Rokycanskou nemocnici a pro nemocnici v Plzni.“

Prvně ženy vezly hračky a vybavení do nemocnic loni. Letos to bylo už podruhé. Dárků bylo ale mnohem více. „Informace o sbírce se rozšířila a je vidět, že lidé dávají místo peněz raději konkrétní věci a zvlášť pokud ví, kdo přímo ty jejich dárky dostane, že to bude právě dětské oddělení v nemocnici,“ doplňuje Eva Wagnerová s tím, že některé hračky byly evidentně koupené v ten samý den a právě pro dobročinnou sbírku.

V nemocnici dárky s díky převzala primářka a vrchní sestra dětského oddělení Jaroslava Paduchová a Radka Brožíková. „Jsme velice rádi, že lidé na nejmenší pacienty naší nemocnice myslí. Moc jim za každý dárek děkujeme. Hry, puzzle, omalovánky, pastelky a vůbec hračky jsme rozdělili na lůžkové oddělení i do ambulance,“ uvádí Jaroslava Paduchová. „Hospitalizované děti si při hře či malování zkrátí a věříme, že i zpříjemní pobyt v nemocnici, a pro pacienty v ordinaci jsou zase odměnou za jejich „statečnost“ při vyšetření,“ doplňuje primářka.

Sbírka z PapáTo Café není jedinou, která pomáhá dětskému oddělení Rokycanské nemocnice. Loni před Vánoci se v Rokycanech konal také dobročinný bazar a benefiční koncert, který pořádaly Michaela Nídelová a Dana Jágrová. Výtěžek byl 40 tisíc korun, za které ženy již pořídily obrazové tapety, povlečení, interiérové doplňky a chystají i další vybavení. Předávání probíhá postupně. Budeme o něm rovněž informovat. 

I tato aktivita se konala již podruhé a také lidem, kteří navštívili dobročinný bazar a koncert a přispěli tím k dalšímu zvelebování oddělení, nemocnice děkuje.

Více foto na facebooku (@rokycany.nemocnicepk) a instagramu (@nemocnicepk)

Kontakt:
MUDr. Jaroslava Paduchová – primářka dětského oddělení Rokycanské nemocnice: paduchova@nemocnice-ro.cz, 371 762 100
Slavěna Milnaříková - spoluorganizátorka sbírky / provozovatelka PapáTo Café: 737 086 206, papato@email.cz
Bc. Jiří Kokoška – PR a komunikace Nemocnice Plzeňského kraje: 777 315 018, jiri.kokoska@nemocnicepk.cz


    O nemocnici > Tiskové zprávy > Dětské oddělení převzalo dary z vánoční sbírky v PapáTo Café.…
Rokycanská nemocnice a.s.
Voldušská 750, 337 22 Rokycany
IČ: 26360900, DIČ: CZ26360900

Rokycanská nemocnice a.s. © 2018
Webdesign Estetica online s.r.o.